Arbëri

Bislimi: Deklaratë e mirë për Kosovën kjo e diplomatëve amerikanë Grenell e Palmer

Bislimi: Deklaratë e mirë për Kosovën kjo e diplomatëve amerikanë Grenell e Palmer
 

Ministri i Financave në detyrë, Besnik Bislimi në një postimi në Facebook e ka vlerësuar si të mirë deklaratën e përbashkët të Departamentit të Shtetit.

Departamenti amerikan i Shtetit përmes një deklarate sot ka thënë se s’ka marrëveshje sekrete ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, derisa ka theksuar se dialogu të çojë në njohjen e ndërsjellë.