Arbëri

Vranësira dhe shi të premten në Kosovë

Vranësira dhe shi të premten në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se Kosova do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme të motit.

Sipas njoftimit, dita e premte dhe e shtune do të vijojnë kryesisht me mot të vranët dhe herë-herë me reshje shiu.