Arbëri

Doris Pack - LDK-së: Rezistojini lojës egoiste të Grenellit dhe Trumpit, Rugova do të vepronte ndryshe

Foto: KOHA
 

Ish-eurodeputetja gjermane Doris Pack, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit politike në Kosovë, më konkretisht ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Pack përmes një cicërime në Twitter, ka thënë se gjithë kjo çfarë po ndodh në Kosovë është lojë e presidentit amerikan Donald Trump dhe ish-ambasadorit të Amerikës në Gjermani, Richard Grenell.