Arbëri

Parashikimi i motit për ditën e fundit të muajit shkurt në Kosovë

Foto: Driton Paqarada / Koha
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër në ditën e fundit të muajit shkurt të këtij viti, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurtra me diell.

Sipas institutit, në fushat barike pritet të ketë rritje derisa në fushat termike parashihet rënie, kryesisht në vlerat e maksimaleve.