Arbëri

Të enjten, rajoni i Dukagjinit do të përballet me erë të fortë

Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve në vijim do të mbajë mot me diell, ndërsa pasdite pritet të ketë zhvillim vranësirash, të cilat gjatë natës do të shoqërohen me reshje shiu dhe bore.

Reshje bore, sipas IHMK-së, pritet vetëm në viset kodrinore-malore, ndërsa në viset e ulëta borë me shi.