Arbëri

Këtë javë në Kosovë priten reshje shiu e bore

Këtë javë në Kosovë priten reshje shiu e bore

Java e fundit e muajit shkurt do të karakterizohet me mot relativisht të butë, me diell dhe vranësira të cilat nga pasditja e së mërkurës dhe ditën e enjte parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe bore.

Të mërkurën, natën vonë dhe të enjten, përpos reshjeve parashihet të ketë edhe erëra të fuqishme të cilat si zakonisht më të theksuara do të jenë në veri të Dukagjinit.