Dy urat e Stambollit vishen me ngjyrat e flamurit të Kosovës Foto: Ambasada Turke / Facebook

Dy urat e Stambollit vishen me ngjyrat e flamurit të Kosovës

17 February 2020 21:02

Ambasada turke në Kosovës, përmes faqes së saj në Facebook, ka njoftuar se dy nga urat më të njohura të Stambollit janë veshur me ngjyrat e flamurit të Kosovës.

“Me rastin e përvjetorit të 12 të Pavarësisë së Kosovës, dy nga simbolet më të njohura të Stambollit, Ura Fatih Sultan Mehmet dhe Ura Yavuz Sultan Selim u ndriçuan sonte me ngjyrat e flamurit të Kosovës”, ka shkruar kjo Ambasadë në Facebook.

Kosova sot shënon 12-vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

  • Foto: Ambasada Turke / Facebook
  • Foto: Ambasada Turke / Facebook

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Pavarsia18/02/2020 13:20

Shikoni qfar RESPEKTI kan per ne! Ku jemi ne?

Shto koment

Të ngjashme