Arbëri

Nesër mot i ndryshueshëm në Kosovë, reshje shiu e bore në viset malore

Foto: Arben Llapashtica
 

Nesër në Kosovë do të mbaje mot i ndryshueshëm, me diell e vranësira, derisa do të ketë reshje shiu e bore në viset kodrinore-malore, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media.

“Do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës, deri në orët e vona parashihet të shoqërohen me reshje shiu, kurse në viset kodrinore-malore reshjet e shiut do të shoqërohen edhe me fjolla bore. Kjo situatë e motit me shi parashihet ditën e premte, por edhe të shtunën në orët e para do të vazhdojnë reshjet vende-vende me intensitet të dobët”, thuhet në komunikatë.