Arbëri

Haxhiu takon Apostolovën, thotë se do të fuqizohet plan-veprimi i përbashkët për reformën në drejtësi

Haxhiu takon Apostolovën, thotë se do të fuqizohet plan-veprimi i përbashkët për reformën në drejtësi
 

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka pritur sot në takim shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova.

Me këtë rast, Haxhiu ka falënderuar Apostolova për përkrahjen e vazhdueshme të Bashkimit Evropian për Kosovën, duke theksuar rëndësinë e vazhdimësisë dhe thellimin e këtij bashkëpunimi.