Haradinaj kritikon shkarkimin e Berishës dhe Rugovës Foto: Koha

Haradinaj kritikon shkarkimin e Berishës dhe Rugovës

12 February 2020 13:46

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka kritikuar vendimin e sotëm që mori Qeveria Kurti për shkarkimin e koordinatorëve nacionalë të cilët i kishte emëruar vetë Haradinaj në qeverisjen e shkuar.

Në një postim në Facebook, Haradinaj ka dalluar edhe shkarkimin e drejtorit të Doganës, Bahri Berisha, të cilit ai ia vazhdoi mandatin edhe për tre vjet, pak para se të vinte qeveria e re.

“Sot e pësuan dy profesionistë: Drejtori i Doganës z.Bahri Berisha, dhe Koordinatori për ndryshime klimatike dhe çështje të ambientit z.Mendim Rugova”, ka thënë Haradinaj.

Ai ka theksuar se “Për Mendim Rugovën le ta dijnë të gjithë se nuk kishte këtë përgjegjësi vetëm pse është djali i Presidentit historik Dr.Ibrahim Rugova, por edhe pse është profesionist i zoti”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Hezim13/02/2020 14:07

Mbylle mo bre, se i pangopur ishe kon, opong

Shto koment

Të ngjashme