Arbëri

Cakaj nëpërmjet një bisede telefonike uron Konjufcën

Cakaj nëpërmjet një bisede telefonike uron Konjufcën

Ministri i jashtëm në detyrë i Shqipërisë, nëpërmjet një bisede telefonike, ka uruar homologun e tij nga Kosova, Glauk Konjufca për detyrën e re.

Cakaj thotë se së bashku me Konjufcën kanë shprehur gatishmërinë e ndërsjellët për të vazhduar bashkëpunimin në të mirë të Kosovës dhe Shqipërisë, transmeton Koha.net.