Arbëri

Rama uron për koalicionin VV-LDK: Pres me padurim të shtrojmë në tryezë çështjen e lëvizjes së lirë

Foto: Ilustrim
 

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Twitter ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për nënshkrimin e marrëveshjes bashkëqeverisëse.

Ai ka thënë se pret me padurim të shtrojnë në tryezë çështjen e lëvizjes së lirë të qytetarëve.