Arbëri

Nesër në Berlin do të bisedohet rreth rivendosjes së hekurudhës mes Kosovës e Serbisë

 

Në bazë të marrëveshjes mes diplomatit amerikan, Richard Grenell dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të hënën në Berlin do të bisedohet rreth rivendosjes së hekurudhës mes Kosovës dhe Serbisë.

Delegacionin serb do ta përfaqësojë, drejtori i zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, raporton agjencia Tanjug. Do të bisedohet, siç kuptohet, vetëm për temat komerciale, meqë kushti i Beogradit vazhdon të jetë heqja e taksës, transmeton KTV.