Arbëri

Dumoshi thotë se LDK-ja nuk po kërkon shkarkimin e Konjufcës, por marrëveshje të balancuar

 

Vlora Dumoshi, anëtare e kryesisë dhe nënkryetare e grave të LDK-së, në një deklarim për Koha.net, ka thënë se ky subjekt nuk e ka kërkuar shkarkimin e Glauk Konjufës nga posti i kryetarit të Kuvendit të Kosovës, por ka kërkuar marrëveshje politike.

“LDK-ja nuk ka kërkuar e as iniciuar shkarkimin e z. Konjufca, por ka kërkuar marrëveshje politike për tejkalimin e kësaj situate”, ka thënë Dumoshi.