Arbëri

Shala: S’do të ketë bashkëqeverisje VV-LDK

 

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka thënë se nuk pret që të ketë marrëveshje për bashkëqeverisje mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Në një deklaratë për KP, Shala duke komentuar ngecjen në negociatat mes dy partive, ka thënë se VV-ja e LDK-ja e “kanë gënjyer tërë Kosovën me premtimet e tyre, se po vjen një qeveri e shpresës”.