Imer Zogaj ftohet nga Specialja si dëshmitar, udhëton në Hagë më 21 janar

Imer Zogaj ftohet nga Specialja si dëshmitar, udhëton në Hagë më 21 janar

11 January 2020 20:13

Imer Zogaj është i ftuari i radhës nga Specialja.

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Imer Zoga ka njoftuar në Facebook se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitarit.

Zogaj ka thënë se do t’i përgjigjet ftesës nga Gjykata Speciale në Hagë, më 21 janar të këtij viti.

“Në tërë veprimtarinë time jetësore atdhetare asnjëherë nuk jam ndier më i nderuar dhe respektuar se sa kur isha pjesë e UÇK-së. Asnjë shkronjë nuk e heq nga e kaluara ime në të gjitha periudhat e veprimtarisë sime!”, ka shkruar Zogaj.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Jetmir.XH17/01/2020 14:59

Ky legjend si Imer Zogaj eshte Hero i Shqiperis autoktone.

Shto koment

Të ngjashme