Arbëri

Sot skadon ultimatumi jokushtetues i Thaçit për VV-në

Sot skadon ultimatumi jokushtetues i Thaçit për VV-në
Foto: Koha
 

Afati kohor prej 48 orësh që presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ofroi kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, për të nominuar kandiatin për kryeministër skadon pasditen e sotme, ndonëse, është jokushtetues.

Menjëherë pas takimit vetëm 10 minutësh të së hënës me Kurtin, Thaçi tha se kreu i VV-së nuk ishte i gatshëm të ofrojë propozimin e të nominuarit dhe se kishte vendosur t’i ofronte edhe 48 orë shtesë para se të ndërmerrte veprimet e radhës kushtetuese dhe ligjore, raporton Koha.net.