Arbëri

Mustafa s’e di nëse do të ketë sot takim me Kurtin

Mustafa s’e di nëse do të ketë sot takim me Kurtin
 

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë hyrë në fazën finale të mundësisë për të arritur marrëveshjen bashkëqeverisëse.

Përkundër se pas tri ditëve pritet të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, dy partitë e para në zgjedhjet e 6 tetorit ende nuk kanë arritur formalizimin e koalicionit të ardhshëm.