Arbëri

Vetëvendosje thotë se nuk është planifikuar ndonjë takim sot me LDK-në

 

Edhe pse është paralajmëruar se do të ketë takime të shpeshta në mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa për mundësinë e koalicionit bashkëqeverisës, ata nuk janë takuar dje dhe nuk do të takohen as sot.

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka thënë se sipas informacioneve që kanë nga strukturat e Lëvizjes, nuk është planifikuar ndonjë takim për sot në mes VV-së dhe LDK-së.