Arbëri

Nesër mot me diell – temperaturat deri në 10 gradë Celsius

Foto: Alban Bujari / KD
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sa i përket fushave barike, IHMK thotë se ato janë në rritje dhe kështu do të vazhdojnë, duke krijuar një situatë stabile meteorologjike.