Arbëri

Përfaqësuesit e Lëvizjes Besa kërkojnë nga Kurti më shumë angazhim për shqiptarët e Maqedonisë

Përfaqësuesit e Lëvizjes Besa kërkojnë nga Kurti më shumë angazhim për shqiptarët e Maqedonisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur në takim kryetarin e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami dhe përfaqësues tjerë të partisë.

Sipas një njoftimi nga VV, përfaqësuesit e kësaj partie, kanë kërkuar nga qeveria e re të jetë më aktive për problemet dhe hallet e shqiptarëve në Maqedoni.