Sot në “Express Intervistë” Ymer Ymeri

Sot në “Express Intervistë” Ymer Ymeri

13 December 2019 13:39

Sot në “Express Intervistën” në KTV, është i ftuar Ymer Ymeri nga Sindikata e Arsimit.

Temë e diskutimit me të do të jetë “Arsimi në grevë”.

Greva në arsim erdhi pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, që pezulloi Ligjin për paga deri më 30 mars të vitit 2020.

Sot gjatë ditës sistemi arsimor është në grevë, ndonëse, SBASHK-u përmes një njoftimi për media bëri të ditur se 14 shkolla e shpërfillën këtë vendim.

Intervistën me Ymer Ymerin mund ta ndiqni nga ora 17:15 drejtpërdrejt në KTV dhe në Facebook.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme