Arbëri

Veseli kthehet në Kosovë, nuk tregon në çfarë cilësie u intervistua në Hagë

Veseli kthehet në Kosovë, nuk tregon në çfarë cilësie u intervistua në Hagë
Foto: Koha/Ilustrim
 

Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kadri Veseli është kthyer sot në Prishtinë pas intervistimit nga Gjykata Speciale.

Ai nuk ka deklaruar se në çfarë cilësie është ftuar nga Specialja dhe asgjë nga intervistimi, veçse ka falënderuar masën e cila po e priste para dyerve të aeroportit “Adem Jashari”.