Dëshmitarët “formalë” të Prokurorisë Foto: Alban Bujari / Koha / ilustrim

Dëshmitarët “formalë” të Prokurorisë

Saranda Ramaj Saranda Ramaj 06 December 2019 06:30

Në kohë “rekord” janë proceduar në gjykatë dëshmitë e shtatë dëshmitarëve në rastin e njohur si “Toka”.

Dëshmitë e shtatë dëshmitarëve të Prokurorisë Speciale janë dëgjuar për rreth tri orë në seancën e së enjtes të gjykimit të ish-deputetit të PDK-së, Azem Syla dhe 17 personave të tjerë, shkruan sot “Koha Ditore”.

Shumica e dëshmitarëve nuk kanë zgjuar interesim as për trupin gjykues, e as për mbrojtjen.

Intervistimi tyre është bërë vetëm nga prokurori special Naim Abazi, që e përfaqëson këtë rast, por avokatët e palëve e trupi gjykues nuk kanë pasur interes të ballafaqohen me ta.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme