Arbëri

Haradinaj: S’ka tërmet që na ligështon

Haradinaj: S’ka tërmet që na ligështon
 

“Ne jemi unikë si kurrë më parë, Kosovë e Shqipëri, veri e jug, të majtë e të djathtë, pushtet e opozitë, që të ngrihemi mbi interesat parciale dhe t’u dalim në ndihmë të gjithë atyre njerëzve që kanë zi sot dhe frikë për të nesërmen”. Kështu tha kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në ceremoninë e organizuar për ndarjen e dekoratave nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, për njësitet e kërkim- shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, të Policisë së Kosovës dhe ekipet e vtjera të shpëtimit, që morën pjesë në aksionin e kërkim-shpëtimit, pas tërmetit në Republikën e Shqipërisë.

Në fjalën e tij, kryeministri në detyrë Haradinaj theksoi se të gjithë janë të nderuar sot nga presidenti shqiptar, Ilir Meta, e veçmas për këtë nder që na e krijoi Ushtria jonë, e cila me profesionalizëm e në heshtje, pa mburrje e vetëreklamë kreu misionin e saj të shenjtë kushtetues dhe patriotik, që ia ka besuar populli i Kosovës!”