Arbëri

Kurti e Mustafa paralajmërojnë marrëveshje të shpejtë - rrezik bllokimi nga Kushtetuesja

Kurti e Mustafa paralajmërojnë marrëveshje të shpejtë - rrezik bllokimi nga Kushtetuesja

Nisma Socialdemokrate ka ndërmarrë të premten një veprim, me të cilin mund ta bëjë të parealizueshme ujdinë e mbërritur të njëjtën ditë nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhja Demokratike (LDK) për marrëveshje koalicioni, të planifikuar për ta finalizuar menjëherë pas certifikimit të rezultateve, shkruan sot Koha Ditore.

Albin Kurti ka thënë se certifikimi do të ndodhë javën e ardhshme, por Nisma i ka kërkuar Gjykatës Kushtetuese të mos e lejojë këtë derisa ta japë verdiktin rreth një kontesti që e ka ngritur në këtë gjykatë.