Arbëri

Mot me vranësira e intervale me diell në pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Mot me vranësira e intervale me diell në pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

“Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash parashihen ta përfshijnë vendin, duke kushtëzuar mot kryesisht të vranët dhe me reshje shiu”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.