Arbëri

Vuçiqi “i tregon” Thaçit kur formohet qeveria e re e Kosovës

 

Gjatë ditës së sotme, është raportuar se presidenti francez, Emmanuel Macron, ka ftuar në një takim të papritur presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Për këtë takim janë deklaruar dy presidentët, Thaçi e Vuçiq, por për dallim nga i pari që nuk ka dhënë detaje, presidenti serb ka folur më hollësisht për takimin.