Arbëri

“Lufthansa” anulon mijëra fluturime – Aeroporti i Prishtinës nuk preket

Foto: Alban Bujari / KD
 

Kompania gjigante ajrore gjermane “Lufthansa” njoftoi sot për anulimin e 1300 fluturimeve për të enjten dhe të premten, për shkak të një greve të planifikuar nga një sindikatë që përfaqëson punonjësit brenda aeroplanëve në Gjermani.

Unioni UFO u ka bërë thirrje të gjithë anëtarëve për një grevë 48-orëshe që nis nga mesnata. Është pjesë e një mosmarrëveshjeje me avio-kompaninë më të madhe gjermane për pagat dhe statusin ligjor të unionit, transmeton Koha.net.