Moti sot në Kosovë, me diell dhe i qetë Foto: Driton Paçarada / Koha

Moti sot në Kosovë, me diell dhe i qetë

27 October 2019 08:01

Meteorologët e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës kanë bërë me dije se gjatë ditës së sotme do të vazhdojë të mbajë mot me diell, i ngjashëm me të ditëve të kaluara.

“Do të mbajë mot me diell dhe i qetë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-24 gradë Celsius”, ka bërë të ditur IHMK.

Ndërkaq, Instituti njofton se do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme