Arbëri

LDK-ja do 7 ministri, LVV-ja ia ofron 5

LDK-ja do 7 ministri, LVV-ja ia ofron 5

Dallime në pozicione rreth hises në Qeveri kanë Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhja Demokratike (LDK).

Burime të Kohës Ditore kanë thënë të hënën se është LDK-ja ajo, e cila refuzon që këto dy parti që kanë dalë të parat në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit, të udhëheqin me numër të barabartë dikasteresh qeveritare.