Arbëri

Lëkundje tërmeti Shqipëri, epiqendra afër Dibrës

Lëkundje tërmeti Shqipëri, epiqendra afër Dibrës

Një lëkundje tërmeti është regjistruar sot në Shqipëri. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit raporton se ka regjistruar një tërmet mëngjesin e sotëm.

Sipas të dhënave, magnituda e tërmetit ka qenë 3.2 ballë, ndërkohë që epiqendra ka qenë në Shumat të Dibrës, në një thellësi 9 km. Për fat nuk ka pasur asnjë raportim për dëme.