Arbëri

Kurti takohet me Kosnettin, ia tregon planin për dialogun me Serbinë

Kurti takohet me Kosnettin, ia tregon planin për dialogun me Serbinë
 

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philipp Kosnett, në kohën kur numërimi i votave të zgjedhjeve të 6 tetorit po shkon drejt fundit e VV-ja po i afrohet fitores.

Në këtë takim, sipas njoftimit nga VV-ja, Kosnetti ka shprehur kënaqësinë për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, ndërsa ka treguar interesimin e veçantë në përparimin kundër korrupsionit dhe përparimin në dialog me Serbinë.