Arbëri

Serbia e Turqia thellojnë bashkëpunimin, Erdogan mbështet çfarëdo marrëveshje midis Beogradit e Prishtinës

Serbia e Turqia thellojnë bashkëpunimin, Erdogan mbështet çfarëdo marrëveshje midis Beogradit e Prishtinës
 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka falënderuar homologun e tij turk, Reccep Tayyip Erdogan për deklaratat e tij, se do të mbështes çfarëdo marrëveshje që mund të arrijnë serbët dhe shqiptarë.

Erdogan po qëndron në Beograd ku bisedoi për rreth një orë e gjysëm me presidentin serb, Vuçiq, për bashkëpunimin dypalësh dhe situatën në rajon.