Arbëri

Moti në pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Foto: Koha / ilustrim
 

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në pesë ditët e ardhshme në Kosovë, do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës së enjte nuk do të jenë stabile, kjo si pasojë e masave të lagështa të ajrit me presion të ulët atmosferik të cilat do të përfshijnë pjesën më të madhe të Gadishullit Ballkanik, duke krijuar kushte për mot me vranësira të dendura dhe kushte për reshje shiu.