Shqipëria e Kosova çdo herë në krah të njëra-tjetrës

Shqipëria e Kosova çdo herë në krah të njëra-tjetrës

30 September 2019 12:08

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur sot në Tiranë ministrin e Brendshëm në detyrë të Kosovës, Ekrem Mustafa.

Përmes një postimi në Facebook kreu i shtetit i shprehu zyrtarit kosovar mirënjohje për bashkëpunimin si dhe ndihmën e ofruar për tejkalimin e pasojave të tërmetit.

“I lumtur t’i shprehja sot ministrit të Brendshëm të Kosovës, z.Ekrem Mustafa, mirënjohjen për bashkëpunimin dhe ndihmën e qeverisë së Kosovës, për tejkalimin e pasojave të tërmetit. Shqipëria dhe Kosova çdo herë të parat në krah të njëra-tjetrës”, shkruan Meta.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme