Arbëri

Kurti: Reciprociteti i plotë me Serbinë, zmbraps trysnitë ndërkombëtare mbi Kosovën

 

Ekip negociator për dialog parimor, i cili do të dakordohet edhe me Brukselin, ka premtuar Albin Kurti, kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër.

Nëse merr besimin e zgjedhësve të Kosovës, Kurti ka thënë se brenda muajit do ta nxjerrin një bilanc për 33 marrëveshjet e Brukselit nga dialogu gjashtëvjeçar; do të nisin dialogun me serbët e Kosovës dhe dialogun me Brukselin për negociatat me Serbinë.