Edhe një tërmet pas mesnatës në Shqipëri

Edhe një tërmet pas mesnatës në Shqipëri

23 September 2019 09:19

Pas mesnatës në Shqipëri është regjistruar edhe një tërmet. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) tërmeti është regjistruar në detin Adriatik.

Ky tërmet është regjistruar në orën 02:27 me magnitudë 2.7 dhe thellësi 16 km, raporton TCH.

Gjithashtu, gjatë mbrëmjes së djeshme është regjistruar edhe një tërmet tjetër në Patok, në orën 21:55 me magnitudë 2.6 dhe thellësi 24 km.

Bazuar edhe në raportimet e IGJEUM-it, nuk janë regjistruar lëkundje të tjera toke mëngjesin e sotëm.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme