Haradinaj te Dheu i Bardhë: Kosova ka kufij të sigurt dhe kontroll efikase doganore

Haradinaj te Dheu i Bardhë: Kosova ka kufij të sigurt dhe kontroll efikase doganore

21 September 2019 18:18

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kosova ka kufij të sigurt dhe kontroll efikase doganore.

“Në pikëkalimin “Dheu i Bardhë” pashë nga afër përkushtimin e policisë sonë kufitare dhe Doganave në kontrollin e kufirit shtetëror, si dhe shërbimet cilësore për qytetarët. Forcimi i policisë dhe profesionalizmi ka qenë ndër prioritetet tona qeverisëse dhe sot Kosova ka kufij të sigurt dhe kontroll efikase doganore. 100% shtet për 100% mirëqenie të policëve e doganierëve”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme