Arbëri

Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri
Foto: Ilustrim/Koha

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në Shqipëri bën me dije se moti do të vijojë i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare ne pjesën veriore dhe jugore.

Era do të fryjë Verilindje-Veriperëndim 1-8 m/sek e përgjatë bregdetit përkohësisht deri 12 m/sek.