Arbëri

Rama pas takimit me Merkelin, optimist në përkrahjen e Gjermanisë për negociatat me BE-në

Rama pas takimit me Merkelin, optimist në përkrahjen e Gjermanisë për negociatat me BE-në
Foto ilustrim

Kryeministri Edi Rama është prononcuar pas takimit që zhvilloi në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Duke ruajtur konfidencialitetin formal të takimit, Rama tha vetëm se “kancelarja pati vlerësime shumë inkurajuese pozitive dhe ajo që është më e rëndësishme, një predispozitë shumë pozitive për ta çuar përpara këtë proces dhe për të arritur në një përfundim pozitiv, që do të thotë një mbështetje e Gjermanisë për atë çka të gjithë dëshirojmë”.