Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu.