Në Medvegjë, qytetarët po votojnë në zgjedhjet e jashtëzakonshme Foto: Ilustrim

Në Medvegjë, qytetarët po votojnë në zgjedhjet e jashtëzakonshme

08 September 2019 12:17

Në Medvegjë, qytetarët janë duke votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme ku të drejtë vote kanë 6 mijë e 602 persona.

Të gjitha 28 vendvotimet janë hapur me kohë dhe procesi zgjedhor deri tash ka kaluar pa incidente e probleme, raporton TV Arta.

Në këto zgjedhje qytetarët e Medvegjës duhet të zgjedhin 25 asamblistë të rinj, e të cilët më pas, do të zgjedhin kryetarin e Komunës.

Në këto zgjedhje po marrin pjesë edhe dy parti shqiptarë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme