Hoti: Qeverisja e PAN-it e ka përkeqësuar gjendjen ekonomike Foto: Koha

Hoti: Qeverisja e PAN-it e ka përkeqësuar gjendjen ekonomike

08 September 2019 10:55

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se gjatë qeverisjes së koalicionit PAN, gjendja ekonomike në vend është përkeqësuar.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se gjatë kësaj qeverisjeje, trendi i të hyrave ka rënë dhe shpenzimet janë rritur.

Ai thotë se importi është rritur ndërkaq eksporti është i njëjtë.

Hoti tutje ka shtuar se edhe papunësia është rritur.

Ai në profilin e tij në Facebook ka publikuar një video përmes së cilës janë krahasuar treguesit ekonomik në kohen e qeverisjes së PDK-së, LDK-së dhe koalicionit PAN, e që sipas tij, shifrat tregojnë se LDK-ja ka performuar më mirë.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme