Thaçi pranon kredencialet nga ambasadori i ri i Norvegjisë në Kosovë

Thaçi pranon kredencialet nga ambasadori i ri i Norvegjisë në Kosovë

05 September 2019 16:25

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot kredencialet nga ambasadori i ri i Norvegjisë për Kosovë, Ambasadori Jens Erik Grondahl.

Sipas njoftimit për media, bëhet e ditur se Thaçi ka shprehur mirënjohje për përkrahjen që Norvegjia i ka dhënë Kosovës.

“Jemi mirënjohës për marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale por edhe për përkrahjen që Norvegjia i jep Kosovës në të gjithë mekanizmat ndërkombëtarë”, ka thënë Thaçi.

Ambasadori Grondahl në dorëzimin e letrave kredenciale të tij, u shpreh se do të vazhdojë thellimin e bashkëpunimit në mes dy vendeve.

Presidenti Thaçi shtoi se Norvegjia ka qenë aktore në të gjitha proceset e rëndësishme në të cilat ka kaluar Kosova dhe se pret që Norvegjia ta përkrahë edhe në përballjen me sfidat që Kosova ka sot përpara.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme