Arbëri

Sipas Arbërie Nagavcit të VV, “çkapjen e shtetit nga “Klani Pronto” nuk mund ta udhëheq LDK”

Sipas Arbërie Nagavcit të VV,  “çkapjen e shtetit nga “Klani Pronto” nuk mund ta udhëheq LDK”

Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, deklaroi se partia e saj me vite është angazhuar që të jetë alternativa e vërtetë për vendin. Ajo tha se janë të gatshëm për kompromise në interes të qytetarëve, por jo dhe të grupeve klienteliste.

Duke kujtuar zgjedhjet e fundit të vitit 2017, Nagavci tha se Vetëvendosje e vetme e mundi koalicionin e LDK-së me katër parti të tjera. Ajo. siç transmeton RTK, shkoi edhe më tej kur tha se në çkapjen e shtetit nga “Klani Pronto” nuk mund të udhëheq LDK.