Veliu nuk tregon nëse do ta mbështesë Osmanin si mandatare të LDK-së për kryeministre

Veliu nuk tregon nëse do ta mbështesë Osmanin si mandatare të LDK-së për kryeministre

Ridvan Hamza Ridvan Hamza 26 August 2019 13:57

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, nuk ka treguar nëse do ta mbështesë Vjosa Osmanin për mandatare të kësaj partie për kryeministre.

"Me Osmanin na bashkon LDK-ja”, ka thënë ai, raporton KTV.

Ai nuk ka dhënë ndonjë arsyetim për mungesën në mbledhjen e së shtunës, duke thënë se ka të drejtë të mungojë edhe ai ndonjëherë.

Veliu e ka mohuar që mungesa e tij edhe Hazirit,ka pasur të bëjë me Vjosa Osmanin dhe mundësinë që ajo të jetë kandidatja për kryeministre e LDK-së.

Ai tutje ka shtuar se preferon që LDK-ja  të hyjë e vetme në garë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme