Punëtorët e Aeroportit “Adem Jashari” heqin dorë nga greva Foto: Alban Bujari / KD

Punëtorët e Aeroportit “Adem Jashari” heqin dorë nga greva

24 August 2019 13:57

Sindikata e Pavarur e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, përmes një njoftimi për media, pak çaste më parë bën të ditur se nuk do të vazhdojë greva e paralajmëruar ditë më parë.

Në njoftim thuhet:

Dëshirojmë të njoftojmë të gjithë udhëtarët tanë se pas diskutimeve brenda kompanisë me Sindikatën e Punonjësve të Aeroportit 'Adem Jashari' kemi ardhur në një konkludim të përbashkët dhe si rezultat i kësaj greva nuk do të vazhdojë.

Të gjitha detajet e tjera janë subjekt i çështjeve të brendshme të kompanisë dhe nuk do të bëhen publike.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Kastravec30/08/2019 13:14

Edhe se pata vështirësi në Aeroport ë përuroi grevën vetem përpara lypin drejtat e juja.

Shto koment

Të ngjashme