Haradinaj i bindur se Kulla dhe Çakorri do mbeten të Kosovës Foto: Koha

Haradinaj i bindur se Kulla dhe Çakorri do mbeten të Kosovës

23 August 2019 09:00

Daut Haradinaj në një debat televiziv është zotuar se Kulla dhe Çakorri do të mbeten të Kosovës.

Ish-deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka treguar se vazhdimisht ka bërë përpjekje për zgjidhjen e kësaj çështjeje dhe është zotuar se kjo pjesë do ti përkasë Kosovës.

“Çakorri dhe Kulla kanë me qenë të Kosovës. Disa here kam shku tek deputetët e LDK-së për të përmirësuar marrëveshjen për Kullën dhe Çakorrin . Ka gatishmëri nga të dyja palët pra nga Kosova dhe Mali I Zi për dakordimin e kësaj marrëveshjeje”, ka thënë Haradinaj në RTV Dukagjini.

Edhe sekretari organizativ i PSD -së Dardan Molliqaj ka theksuar se kjo çështje do të zgjidhet me vullnet të qytetarëve.

“Ne i ofrojmë siguri qytetarëve se kemi për ti quar përpara temat për të cilat na kanë votuar, përfshirë dhe çështjen e Çakorrit dhe Kullës . Nëse votohet koalicioni AAK-PSD kjo çështje do të zgjedhjet vetëm në përputhje me vullnetin e qytetarëve”, ka thënë Molliqaj.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Luani Gjakov30/08/2019 13:16

paftyresia s'ka kufinje.....

beki30/08/2019 13:16

shih andrra shih ramush

Hasan Bullica30/08/2019 13:38

I nderuari Daut Haradinaj, ne fakt jam fans i juvi. Por ju patet kohe 2 vjet me majt çakorrin ne kosovë e nuk e mbajtet.. tash per ti fituar zgjedhjet prap mundoni me ket fjali? Nuk vlen qa thuhet por vlen qka eshtë e shkruar dhe konfirmuar nga qeveritaret.! Prap kam respekt por jeni tu u ba si PDKja mos u bani!

Shto koment

Të ngjashme