Arbëri

Sot mot me diell në Kosovë

Sot mot me diell në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i qetë dhe me diell, e që do ta shoqërojë vendin edhe gjatë këtyre dy ditëve.

Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-33 gradë Celsius.